Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Forcë dhe muskuj/ Egnatia “flakë” në merkato, firmos me “xholin” shqiptar

Egnatia zyrtarizon përforcimin e radhës në kuadër të ndërtimit të një skuadre konkurruese për sezonin e ardhshëm. Klubi rrogozhinas ka siguruar shërbimet e Jurgen Goxhës, i cili gjatë dy sezoneve të fundit ka luajtur jashtë Shqipërisë, pikërisht në Azerbajxhan, me skuadrat Sabail e Gabala.

30-vjeçari, i cili shquhet për karizmën dhe shpirtin luftarak ka nënshkruar kontratë 3-vjeçare, çka tregon që se qëllimet e drejtuesve të Egnatias janë për të qëndruar gjatë në Superiore. Drejtuesit e ekipit rrogozhinas kanë bërë revolucion në ekip, pasi e kanë ndryshuar thuajse krejtësisht organikën, teksa spikatin afrimet e emrave të rëndësishëm si Musta, Fangaj, Mihana, Atanda etj.

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...