Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Forma e dobët në fillim të sezonit, Villarreali gjen fajtorin

Forma e dobët në fillim të sezonit, Villareali gjen fajtorin
Forma e dobët në fillim të sezonit, Villareali gjen fajtorin

Forma e dobët në këtë pjesë të parë të kampionatit, ka bërë që Villarreali të shkarkojë trajnerin Jose Pacheta. ‘Nëndetësja e verdhë’ ka grumbulluar vetëm 12 pikë në po kaq javë kampionat, teksa numëron vetëm tre fitore, po kaq barazime dhe 6 humbje.

Ndeshja që ‘mbushi kupën’ për trajnerin Pacheta, ishte ajo e fundjavës ndaj Athletic Bilbaos në shtëpi, ku Villarreali u mposht me rezultatin 2-3, duke konfirmuar situatën e vështirë që po kalon.

Lexo edhe: 

Momentalisht skuadrën do ta drejtojë drejtori sportiv Miguel Garcia, i cili do të qëndrojë në pankinë në transfertën e fundjavës ndaj Atletico Madrid në kryeqytet, ndërsa më pas do të shfrytëzohet ndërprerja e kampionatit për të emëruar një tjetër trajner.

Lajme të tjera

Euro 2024

Italia do të jetë kundërshtari i parë i Shqipërisë në Euro 2024, me sfidën e planifikuar për më 15 qershor në Dortmund. Trajneri Luciano...

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Legjionarët

Eurogol i Kleis Bozhanajt në Serie B. Mesfushori me tipare ofensive, erdhi nga pankina dhe i dhuroi Modenas fitoren 2-1 në derbin emilian përballë...

Lajme

Spanja në grupin e vdekjes! Marca, As, El Mundo Deportivo, Sport.es… media spanjolle është në unison sa i përket titullit që ka zgjedhur për...