Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Formacionet/ Ballkani për fitoren e radhës, Berisha zëvendëson Rrahmanin

Ministria e Kosovës prezanton planin 5-vjeçar: Do të kemi 27 stadiume të reja
Ministria e Kosovës prezanton planin 5-vjeçar: Do të kemi 27 stadiume të reja

Ballkani ka si objektiv të mbërritjen për të dytin vit radhazi në grupet e Conference League. Kampionët e Kosovës presin në “Fadil Vokrri” të Prishtinës, Lincoln Red Imps (Gjibraltar). Takimi i parë i raundit të tretë, do të transmetohet në SuperSport 2 (20:45).

Trajneri Ilir Daja ka zgjedhur “luftëtarët” e skuadrës nga Theranda. Enea Koliçi në portë, ndërkohë që katërshja e prapavijës formohet nga Armend Thaqi, Bajram Jashanica, Lumbardh Dellova dhe Lorenc Trashi.

Lexo edhe:

Në mesfushë, kapiteni Edvin Kuc do të ketë përkrah Qëndrim Zybën dhe Almir Kryeziun. Albin Berisha do të jetë zëvendësuesi i Albion Rrahmanit në majën e sulmit. 22-vjeçari do të ndihmohet nga krahët nga Meriton Korenica dhe Nazmi Gripshi.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...