Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

Formacionet e Sassuolo-Lecce/ Një shqiptar titullar, dy në pankinë

Publikohen formacionet e Sassuolo-Lecce. Dueli i mbijetesës në Serie A, do të transmetohet live në SuperSport 2, duke nisur prej orës 12:30.

Nedim Bajrami titullar për vendasit, ndërkohë që Marash Kumbulla do e nisë nga pankina. Në krahun tjetër, trajneri i Lecces ka lënë pushim Ylber Ramadanin.

Lexo edhe:

Mesfushori i kombëtares shqiptare ka gjendje gripale dhe nuk është rrezikuar për takimin e sotëm. Në stol Medon Berisha, i cili shpreson të marrë minuta gjatë takimit.

Formacionet zyrtare

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...