Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

Formacionet/ Një debutues te City, Arteta aktivizon tri blerjet e verës

Trajnerët Pep Guardiola dhe Mikel Arteta kanë zgjedhur titullarët e Manchester City-Arsenal, finalja e Superkupës së Anglisë.

Që do të transmetohet live në SuperSport 2 (17:00). 16 herë e ka fituar këtë trofe skuadra londineze. Ndërsa Manchester City vetëm 6 herë.

Lexo edhe:

Mateo Kovacic, blerja e Citizens nga Chelsea, e fillon këtë sfidë nga minuta e parë në mesfushë. Ndërkohë që mes shtyllave rreshtohet gjermani Stefan Ortega.

Në krahun tjetër debutojnë tre futbollistë zyrtarisht me Arsenalin. Declan Rice, Kai Havertz dhe mbrojtësi Jurrien Timber janë përzgjedhur si titullarë nga Arteta.

FORMACIONET ZYRTARE

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Serie A

Mesfushori i Interit, Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë për faqen humoristike sportive “Gli Autogol”, ku ka rrëfyer dhe aspekte të tjera të shokëve...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...