Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

Formacionet zyrtare, Lacio sfidon Juventusin për një vend në gjysmëfinalet e Kupës

Juventus pret në shtëpi Lazion, në një ndeshje të vlefshme për 1/8-tat e Kupës së Italisë. Bardhezinjtë vijnë nga një disfatë në kampionat dhe përballë kryeqytetasve do të provojnë të përmirësojnë ambientin e rënduar.

Trajneri Massimiliano Allegri ka zgjedhur edhe formacionin titullar teksa në sulm starton dyshja Chiesa-Vlahovic, ndërsa një fanellë titullari i është besuar edhe Fagiolit. Në kampin tjetër, trajneri Maurizio Sarri preferon në treshen e vijës së parë Immobile, Felipe Anderson dhe Zaccagni. Kujtojmë se ndeshja transmetohet në SuperSport2.

Formacionet zyrtare:

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Kombëtare

Shqipëria e minifutbollit shkruan historinë në Essen të Gjermanisë, duke e kaluar për herë të parë fazën e grupeve. Kuqezinjtë e trajnerit Irtan Sejko...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...