Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Formacioni i mundshëm i Inter/ Në Itali e bëjnë fakt, Asllani titullar ndaj Benfica-s

Inzaghi mendon për Championsin, titullarët pushim ndaj Salernitanës
Inzaghi mendon për Championsin, titullarët pushim ndaj Salernitanës

Pasi siguroi kualifikimin për në fazën tjetër të Champions League, dy ndeshjet e mbetura për skuadrën e Inter-it tashmë janë më shumë për argëtim.

Ndërsa jemi në prag të sfidës në transfertë ndaj Benfica-s, trajneri i “zikaltërve” të Milanos, Simone Inzaghi po projekton disa ndryshime në formacionin titullar.

Lexo edhe:

Mesfushori i kombëtares shqiptare të futbollit, Kristjan Asllani pritet ta nisë këtë takim nga minuta e parë, me Simone-n që do e lërë Calhanoglun të pushojë.

Ndërkohë formacioni i mundshëm i Inter-it pritet të jetë:

Audero (debutim), Bisseck, Acerbi, Bastoni, Darmian, Carlos Augusto, Asllani, Frattesi, Arnautovic, Lautaro, Alexis Sanchez.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...