Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

Formacioni i trajnerëve të Champions, vetëm Valverde në sulm

UEFA ka publikuar ditën e sotme formacionin e përbërë nga 11 prej trajnerëve të ekipeve pjesëmarrëse në Champions, të cilët kanë qenë më të spikaturit gjatë periudhës që luanin futboll.

Bie në sy fakti që shumica e tyre janë mbrojtës ose mesfushorë shkatërrues, ndërsa sulmues është vetëm Valverde i Barcelonës, i cili mbështetet nga Zidane. 3-5-1-1 është skema që ka përdorur UEFA, për të vendosur 11 trajnerët më të spikatur.

Reparti i mesfushës është i përbërë nga emra të mëdhenj si Conte, Guardiola dhe Simeone, ndërsa porta i është besuar trajnerit të Besiktas, Senol Gunes.

Lajme të tjera

Serie A

Aventura e Walter Mazzarrit te Napoli mundtë quhet e përfunduar. Barazimi mes vuajtjesh ndaj Genoas në fundjavë ka bërë që De Laurentiis të humbë...

Kategoria Superiore

Kukësi ndryshoi për të katërtën herë trajnerin, kur deri më tani janë zhvilluar vetëm 24 javë.Verilindorët e nisën sezonin me Rraman Hallaçin, e vijuan...

Champions League

Hakan Calhanoglu ka dhënë një intervistë interesante, gjatë së cilës “harron” për disa momente modestinë. Gjithsesi, 30-vjeçari meriton çdo lëvdatë, pasi është ai truri...

Bundesliga

Granit Xhaka gjen golin me fanellën e Bayer Leverkusen. Në ndeshjen e kampionatit gjerman, mesfushori me origjinë shqiptare realizoi një gol maft të bukur...