Connect with us

Hi, what are you looking for?

Lajme

Formacioni ideal i Europa League-s, Sevilla e Roma me nga katër lojtarë

Një panel specialistësh të UEFA-s ka përzgjedhur formacionin më të mirë të sezonit në Europa League.

Trofenë e ngriti Sevilla, që mposhti 4-1 Romën në goditjen e 11-metërshave.

Është logjike që pjesë më e madhe e kësaj 11-she ideale të përbëhej nga lojtarë të Sevillas dhe Romës (nga katër lojtarë).

Futbollisti më i mirë i sezonit në Europa League i përzgjodh Jesus Navas i Sevillas, ndërsa futbollisti i ri më i mirë, Floria Ëirtz i Levekusenit.

Lexo edhe: 

Formacioni ideal i Europa League 2022-2023:

PORTIER: Bounou (Sevilla)

MBROJTËS: Navas (Sevilla), Tah (Bayer Leverkusen), Smalling (Roma), Acuna (Sevilla)

MESFUSHORË: Rakitic (Sevilla), Matic (Roma), Pellegrini (Roma)

SULMUES: Dybala (Roma), Boniface (Union SG), Rashford (Manchester United)

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...