Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Formacioni më i mirë/ Nga Bekaj te Skuka, zgjidhen “yjet” e vitit 2022

“Më të Mirët 2022”, mbrëmja gala që organizon FSHF dhe Digitalb, që po transmetohet në SportNews, ka nderuar 11 futbollistët më të mirë për vitin e kaluar në Abissnet Superiore.

Fituesit e çmimeve janë përzgjedhur nga gazetarët sportivë dhe analistët e emisioneve sportive në vend.

Në formacionin më të mirë dominojnë Tirana kampione e Partizani me nga katër. Më pas Vllaznia, fituese e Kupës, me dy e nënkampionët e Laçit me kapitenin.

Visar Bekaj u zgjodh portieri më i mirë. Në mbrojtje janë shkodranët Enis Hakaj e Erdenis Gurishta nga krahët, dhe kryeqytetasit Eneo Bitri dhe Filip Najdovski në qendër.

Lexo edhe

Më pas Massanga Matodo e Arinaldo Rrapaj të Partizanit, bashkë me Mentor Mazrekajn e Laçit. Ndërkohë, Xhuliano Skuka formon treshen ofensive bashkë me dy ish-bardheblutë Redon Xhixha e Taulant Seferi.

Katër lojtarë të formacionit më të mirë janë larguar nga Superiorja: Seferi në Ukrainë (Vorskla), Skuka në Francë (Metz), Xhixha në Azerbajxhan (Qarabag) e Bitri në Çeki (Banik Ostrava).

Kur isha një holl pashë disa lojtarë të viteve ‘80 dhe m’u rrëqeth mishi. Jam rritur me emra të mëdhenj. Takova shokët dhe lojtarët e rinj. Shpresoj të vazhdojnë kështu. Kemi dhe një stadium perfekt, stadiumi na zbukuron dhe qytetin”, u shpreh Altin Lala, ish-kapiteni i Kombëtares.

Më pas një batutë: “Meqë paska vende bosh mund të fusim edhe Luizin e Big Brother-it”.

Lajme të tjera

Kombëtare

Trajneri Sylvinho analizoi barazimin 2-2 të Shqipërisë përballë Kroacisë në Hamburg, ku preku disa tema të ndryshme. “Mendoj se zhvilluam një ndeshje shumë të...

Euro 2024

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic, ka folur për kanalet zyrtare të kombëtares së tij pas barazimit 2-2 ndaj Shqipërisë. Ai deklaroi se në këtë...

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Momenti i së vërtetës. Shqipëria përballet me Kroacinë në ndeshjen e dytë në grup, në një sfidë ku të dyja skuadrat, të mundura në...