Formula 1

Formula 1, anulohen garat e Singaporit, Japonisë dhe Azerbajxhanit

F1 nuk do të ndalet gjatë vitit 2020 në Singapor, Suzuka dhe Baku. Organizatorët e cirkuitit të “Marina Bay” (Singapor), kanë bërë zyrtare heqjen dorë nga ky Çmim i Madh për këtë sezon për shkak të kufizimeve që lidhen me pandeminë COVID-19. “Shëndeti i të gjithë njerëzve që do të përfshiheshin në këtë garë është vënë në plan të parë,”- komentoi z. Colin Syn, nënkryetar i “Çmimit të Madh të Singaporit. – “Pas muajve të vështirë na u desh ta merrnim këtë vendim”. Të njëjtën zgjedhje kanë bërë Azerbajxhani dhe Japonia dhe të njëjtin fat do të ketë edhe gara e Vietnamit.

Një javë pas zyrtarizimit të tetë garave të para të Kampionatit Botëror F1, të gjitha në Evropë, mbërritën të parat anulime zyrtare nga pjesa tjetër e botës. Pas Australisë dhe Tajlanda, Singapori, Azerbajxhani dhe Japonia kanë vendosur gjithashtu të anulojnë garat e tyre për vitin 2020 për shkak të situatave të lidhura me Covid-19.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency