Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Formula 1/ Leclerc karikon Ferrarin: Të garojmë si në Kanada

Piloti i Ferrarit, Charles Leclerc doli në një deklaratë për mediet para garës së Spielberg, Çmimi i Madh i Austrisë. 25-vjeçari nga Monaco u shpreh: “Synimi ynë është të jemi të qëndrueshëm me paraqitjet tona. Të garojmë si në Çmimin e Madh të Kanadasë”.

Për sezonin me të kuqtë, piloti nga Principata theksoi: “Nuk është sezoni që ne do të dëshironim, por besoj se gjërat do të vijnë në rrugën e duhur shumë shpejt”.

Lexo edhe:

Më tej Leclerc u ndal te kontrata e tij me “kokëkuqen”: “Kemi nisur bisedimet për rinovimin, por me ritme të ngadalta. Ferrari është shtëpia ime, pasi kjo skuderi më bëri ky që jam sot. Shpresoj të vazhdoj këtu”.

Në total këtë sezon pilotët Charles Leclerc dhe Carlos Sainz nuk kanë fituar ende asnjë garë deri tani. Të dy së bashku kanë grumbulluar 122 pikë, 73 pikë me pas se Max Verstappen (RedBull), kryesuesi i kampionatit.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...