Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Formula 1/ “Ndizet” Mercedes, Wolf: Tani nis Botërori i vërtetë

Drejtori i skuadrës së Mercedes, Totto Wolf foli për mediet në prag të garës së ardhshme të Austrisë. Për garën e “Spielberg”, zyrtari i skuderisë gjermane u shpreh: “Ndryshimet kanë dhënë rezultate, në garën e Austrisë do të renditemi më mire së në Kanada”.

I pyetur për rivalitetin më skuadrat e tjera, ai theksoi: “Jam i përqendruar te skuadra. Ne do të punojmë fort për të pasur perfomanca të mira. Kjo fundjavë ka për të qenë interesante”.

Lexo edhe:

Këtë sezon në Formula 1, renditjen e përgjithshme të pilotëve e kryeson Max Verstappen (RedBull) me 195 pikë, duke mos pasur rivalë deri më tani.

Lewis Hamilton, i cili nuk ka fituar ende garën e parë sezonale, mban vendin e katërt me 102 pikë. Ndërsa britaniku George Russell mban vendin e gjashtë me 65 pikë.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Euro 2024

Pasi mësoi kundërshtarët e fazës në grupe të Euro 2024, aty ku do të përballet me Spanjën, Kroacinë dhe Italinë në Grupin B, Shqipëria...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...