Formula 1

Formula 1 në Portugali me 2 gara, pas 24 vitesh!

E bujshme, Portugalia mund të hyjë në kalendarin e Botërorit të Formula 1 me pistën e Portimaos që mund të presë 2 gara dhe e gjithë kjo mund të ndodhë nëse do të anulohet edhe gara në Rusi. Një zëdhënës i cirkuitit portugez ka folur për portalin motorsport.com ka bërë të ditur se po zhvillohen tratativa solide me Liberty media. ‘ashtu sic e tha edhe Ross Brown, ekziston një mundës-tha zëdhënësi i pistës së Portimaos-për momentin nuk është konfirmuar asgjë dhe po bëjmë gjithcka të sjellim Formula 1 këtu. Kemi gjithçka që duhet’.

Nëse tratativat do të mbyllen me sukses, Portimao mund të presë Çmimin e Madh të Portugalisë në 27 shtator dhe atë të Algarves në 4 tetor. Herën e fundit që është zhvilluar një garë e Formula 1 në Portugali, ishte në 1996 në pistën e Estorilit pranë Cascaisit 25 km larg Lisbonës dhe gara u fitua nga Jacques Villneuve me Williams Renault. në dhjetor të 2008 dhe janar të 2009, në Portimao janë zhvilluar disa teste të Formula 1

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency