Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Formula 1 në zi, humb jetën ish-drejtori i Ferrarit që “gdhendi” 7 tituj kampion

Zie në botën e Formula 1 dhe në Ferrari në veçanti. U nda nga jeta në moshën 87-vjeçare Mauro Forghieri, ish-drejtor teknik i Ferrarit.

Në kohën e drejtimit të Mauro Forghieri Ferrari fitoi shtatë tituj kampion në Formula 1.

Mauro Forghieri ishte një inxhinier italian, projektues i makinave të Formula 1, drejtor teknik i Scuderia Ferrari nga 1962 deri në 1971 dhe nga 1973 deri në 1984.

 

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...