Formula 1

Formula 1 në zi, ndahet nga jeta Niki Lauda!

Bota e Formula 1 është në zi. Në moshën 70-vjeçare është ndarë nga jeta tre kampioni i këtij sporti, Niki Lauda. Lajmin për ndarjen nga jeta të ish-drejtuesit të Mercedes është bërë publik nga gazeta britanike The Sun e cilia shkruan: “ Me trishtimin më të madh ju bëjmë me dije se Niki jonë i dashur ka vdekur paqësisht pranë familjes së tij të hënën”. Lauda ishte shtruar në një klinikë zvicerane dhe vuante nga një sëmundje prej kohësh. 8 muaj më parë ai kishte kryer një transplant në mushkëri. I lindur në Vjenë të Austrisë në 22 shkurt të 1949, Lauda fitoi tre tituj Botërorë si pilot i Formula 1, në 1975 në 1977 dhe 1984-ën dhe McLaren dhe Ferrarin. Në një aksident që pësoi në 1976-ën ai mori djegje të mëdha në fytyrë dhe në pjesë të tjera të trupit. Lauda i cili punoi edhe për disa vite si drejtues te skuadra Mercedes, konsiderohet si një nga pilotët më të mirë të të gjitha kohërave në Formula 1.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency