Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Formula 1 ngre siparin me dominimin e Red Bull, ngjitet në podium edhe Ferrari

Formula 1 ngre siparin me dominimin e Red Bull, ngjitet në podium edhe Ferrari
Formula 1 ngre siparin me dominimin e Red Bull, ngjitet në podium edhe Ferrari

Sezoni i ri i Formulës 1 ka ngritur siparin ashtu siç u mbyll i vjetri, nën dominimin e Red Bull dhe Max Verstappen, që pasi siguroi “pole position”-in një ditë më parë, ia doli të triumfojë bindshëm në Çmimin e Madh të Bahreinit.

Kampioni në fuqi i botës dominoi gjatë gjithë garës dhe mori një fitore të qetë, teksa fill pas tij, mbylli garën shoku i skuadrës te Red Bull, Sergio Perez, i cili e mori shumë shpejt vendin e dytë, për të mos e lëshuar më.

U ngjit në podium edhe Ferrari me pilotin Carlos Sainz, i cili ia doli të lërë pas shokun e skuadrës, Charles Leclerc, me këtë të fundit që akuzoi edhe një problem me sistemin e frenimit.

Lexo edhe:

Probleme me paketën e shpejtësisë për Mercedesin, që gjithsesi mori vendin e pestë me Russel dhe vendin e 7 me britanikun tjetër, Lewis Hamilton.

Lajme të tjera

Futboll

Vinicius Junior ka përfunduar në shënjestrën e ish-futbollistit brazilian, Carlos Alberto Gomes, i njohur si Pintinho. Ky i fundit që ka bërë karrierë në...

Euro 2024

Një përplasje e rëndë ndodhi në ndeshjen Skoci-Hungari, me lojtarin e hungarezëve Barnabas Varga që ka rënë pa ndjenja në tokë pas tronditjes së...

Kombëtare

Armando Broja do të largohet nga Chelsea këtë verë. Për sulmuesin ka patur oferta nga disa skuadra europiane, por SuperSport mëson ekskluzivisht nga burime...

Euro 2024

Trajneri i Spanjës, Luis De La Fuente tha për mediet në prag të ndeshjes ndaj Shqipërisë që luhet këtë të hënë për llogari të...