Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Formula 1, Verstappen ‘fluturon’ në shiun e Malajzisë

Red Bull është shfaqur shumë agresive në provat e para të lira, për Çmimin e madh të Malajzisë, që zhvillohet këtë fundjavë, duke arritur të vendosë kohët më të shpejta. Edhe pse në kushte ekstreme, Verstappen dhe Ricciardo arritën të tregonin se Red Bull është përmirësuar shumë, në këtë sesion të parë të provave të lira.

Holandezi, i cili dy javë më parë nuk mundi të zhvillojë garën për shkak të një aksidenti në start, në sesionin e parë të Malajzisë vendosi kohën më të mirë, me vetëm 1.48.962. Pas tij, me vetëm 7 të dhjetat më ngadalë, u rendit shoku i skuadrës te Red Bull, Ricciardo, ndërsa koha e tretë më e mirë u vendos nga spanjolli Alonso.

Dy makinat Ferrari vendosën kohën e katërt dhe të pestë më të shpejtë, përkatësisht me Raikkonen dhe Vettel. Lewis Hamilton u rendit i gjashti, menjëherë pas pilotit gjerman të Ferrarit. Ky sesion i parë i provave të lira, u zhvillua nën shoqërinë e rreshjeve të shiut.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Formula 1

Homoseksualiteti i deklaruar nga Ralf Schumacher ka qenë një nga temat e diskutuara në konferencën për shtypin të FIA-s, këtë të enjte, në Çmimin...