Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

Formula 1 zhvendoset në Itali, Hamilton niset i penalizuar në Monza

Këtë fundjavë, Formula 1 zhvendoset në Itali në një nga pistat më legjendare të kampionatit, Monza. Max Verstappen do të kërkojë sërish suksesin për t’u afruar më tepër me titullin e dytë botëror ndërsa pritet edhe reagimi i Ferrarit në pistën e shtëpisë.

Nga ana tjetër, është edhe Mercedes-i që së fundmi ka ardhur në rritje. Megjithatë, piloti i saj, Leëis Hamilton niset i penalizuar pasi mekanikët e skuderisë gjermanë kanë vendosur t’i ndryshojnë motorin makinës së shtatë herë kampion të botës.

Do të jetë motori i katërt nga tre të lejuar që Mercedes ndryshon përgjatë sezonit në makinën e Hamilton dhe në këtë formë, britaniku do të niset nga prapavija me një garë që duhet ta zhvillojë në malore. Megjithatë, Hamilton shpreson te forca e motorit të ri për të mbërritur të paktën një nga pesë vendet e para në Çmimin e Madh të Italisë.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...