Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Fortesa “Arena e Demave” dhe goleadori i ri, Partizani me moral të lartë në derbi

Partizani regjistroi triumfin e tretë radhazi në kampionat përballë Kukësit (3-1), duke ngushtuar diferencën me Tiranën kryesuese në vetëm dy pikë. Skuadra e Giovanni Colellas ka zhvilluar një sezon me ulje dhe ngritje.

Megjithatë, “Demat” mesa duket e kanë gjetur rrugën e duhur dhe në katër sfida e mbetura do të luajnë gjithçka për të fituar titullin kampion.

Sfida tjetër është më e forta, bukura dhe më e rëndësishmja: kundër Tiranës. Derbi i kryeqytetit do të vendosë shumë për fatet e kampionatit.

Një fitore e Partizanit do të ngjiste të kuqtë në krye, ndërsa triumfi i bardhebluve do të rikthente diferencën prej pesë pikësh.

Me skuadrën e Shehit që do të ishte shumë pranë mbrojtjes së titullit, ndërsa barazimi do të mbante garën të hapur deri në javën e fundit.

Lexo edhe: 

Për Partizanin fitorja me Kukësin ishte e pesta radhazi në shtëpi, duke përfshirë edhe suksesin në takimin e Kupës me Vllazninë.

“Arena e Demave” është kthyer në një fortesë për të kuqtë e kryeqytetit. Që nuk njohin rezultat tjetër përveçse fitores në këtë stadium që prej 6 shkurtit.

Në fundin e kampionatit, Partizani mesa duket ka gjetur edhe golashënuesin. Victor Da Silva shënoi dy herë në sfidën përballë Kukësit.

Braziliani është ngjitur në kuotën e 10 golave duke barazuar Xhuljano Skukën. 28-vjeçari latin po kalon një moment shumë të mirë.

Në katër ndeshjet e fundit e ka gjetur rrjetën rregullisht. Trajneri Colella shpreson që braziliani do të vijojë të shënojë sërish në takimet e mbetura me synimin për të rikthyer titullin kampion që mungon prej vitit 2019.

Lajme të tjera

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...