IPKO Superliga

Fortunato shmang humbjen e Dritës, Feronikeli triumfon në Dukagjin

Drita e Gjilanit nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 në shtëpi përballë “Trepçës ’89, por nga mënyra se si erdhi kjo pikë, mund të quhet si një fitore.

Gjilanasit janë pretendentë për titullin kampion këtë sezon dhe e nisën takimin pe synimin për t’u rikthyer te fitorja, pas barazimit javën e kaluar ndaj Llapit, por e panë veten në disavantazh që në pjesën e parë, pas golit të Manajt për skuadrën nga Mitrovica.

Megjithatë kur dukej se Trepça ’89 do të largohej me tre pikë nga Gjilani, ishte Gilberto Fortunato që shënoi për Dritën në minutën e dytë shtesë dhe shmangu humbjen, duke u dhënë një pikë mjaft me vlerë të tijve.

Sfida tjetër e javës së gjashtë të IPKO Superligës së Kosovës ishte ajo mes Dukagjinit dhe Feronikelti, që u fitua me rezultatin 0-2 nga kampionët në fuqi. Kastriot Rexha në fillim të pjesës së dytë dhe Mevlan Zeka në minutat shtesë, ishin autorët e golave në këtë sfidë, që u mbyll me festën e skuadrës nga Drenasi.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency