Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

FOTO/ 32 ndeshje pa humbje, Scaloni kalon rekordin e Basile-s në krye të Argjentinës

Argjentina u bë fituesja e parë e trofeut të Finalissima-s, pasi mundi Italinë me rezultatin 0-3 mbrëmjen e djeshme, në një ndeshje që u dominua e gjitha nga “bardhekaltrit”.

Më këtë sukses trajneri i kombëtares së Argjentinës,Lionel Scaloni ka kaluar një legjendë si Alfio Basile, duke arritur shifrën e 32 ndeshjeve radhazi pa humbje (21 fitore dhe 11 barazime).

Kjo është numri më madh pozitiv në historinë e përfaqësueses së “bardhekaltërve”, ndërsa deri në këto momente rekordin e mbante Basile midis viteve 1991 dhe 1993, i cili kishte regjistruar 31 ndeshje pa asnjë humbje.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...