Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Aguero do të veshë sërish fanellën e Barcelonës!

Aguero do të vishet sërish me fanellën e Barcelonës, më saktë do veshë fanellën Barcelona S.C. më 28 janar, si një mysafir i “Natës së Verdhë”, ndeshje që do të shërbejë si prezantim i ekipit ekuadorian për tifozët e tij.

Ka qenë vetë ish-futbollisti që ka konfirmuar praninë e tij në rrjetet sociale.

“Mezi pres të jem atje dhe të argëtohem. Kam kryer kontrolle nga mjeku kardiolog, jam shumë mirë dhe tashmë kam filluar stërvitjen, kështu që do të mund të luaj në Natën e Verdhë. Shpresoj të argëtohem. Ndihem shumë mirë, kam një çip për të mbajtur kontrollin, kështu që do të jem në gjendje të luaj”- deklaroi golashënuesi më i mirë në historinë e Manchester City me 260 gola, i cili njoftoi tërheqjen si futbollist profesionist në dhjetor 2021 për shkak të një problem kardiak.

Ai gjithashtu komentoi se ka punësuar një fizioterapist për të qenë në kushtet më të mira të mundshme, pasi në Katar ka pësuar një shqetësim të vogël.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...