Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

FOTO/ Atalanta dhe Ilicic ndajnë rrugët, slloveni largohet mes emocionesh

Josip Ilicic ka ndërprerë me konsensus kontratën e tij me Atalantën dhe tani, slloveni është një lojtar i lirë.

34-vjeçari nuk ka luajtur rregullisht dy vitet e fundit për shkak të dëmtimeve, por edhe problemeve shëndetsore.

Ai shprehu dëshirën këtë verë për të gjetur një skuadër të re dhe Atalanta ishte në bisedime me Hellas Verona, por në fund operacioni dështoi.

Dikur një nga lojtarët më emocionues në Serie A, Ilicic ka qenë një pjesë e futbollit italian që kur u bashkua me Palermo-n në vitin 2010, më pas kaloi te Fiorentina në vitin 2013 dhe në fund te Atalanta në vitin 2017.

Tifozët bergamask nuk e kanë harruar magjinë e sllovenit dhe në përshendetjen e fundit, në sfidën e javës së katërt në Serie A ndaj Torino, tifozët kishin një mesazh për të.

“Për ato prekjet magjike, që na rrënqethën të gjithëve. Faleminderit Ilicic.”

Ndërsa lojtari mes emocioneve u shpreh: “Do doja të numëroja golat dhe asistimet, por ajo që kam përjetuar në këto pesë sezone së bashku shkon përtej numrave.

Tani rrugët tona ndahen, por kujtimet, tifozët dhe emocionet do të mbeten përgjithmonë në memorien time. Paçi fat në gjithçka dhe faleminderit.”

Josip numëron në total 173 ndeshje dhe 60 gola me Atalantën dhe për herë të fundit luajti më 21 maj ndaj Empolit.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...