Connect with us

Hi, what are you looking for?

Formula 1

FOTO/ Audi i bashkohet Formulës 1, ja si do të duket makina që pritet të zbresë në pistë

Audi do t’i bashkohet Formulës 1 në vitin 2026. Marrëveshja është arritur dhe është zyrtarizuar paraditen e sotme nga vetë organizatorët e Formulës 1, që kanë zbuluar edhe fotot se si do të duket makina e re Audi, ajo e prodhuar për të garuar në pistë.

Ndryshimi i rregullores për paketat e furnizimit, ka bindur Audin, që është pjesë e Volksëagen Group”, që të bashkohet me Formulën 1, duke nisur që nga vera e 2026-ës.

“Jam shumë i lumtur t’i uroj mirëseardhjen AUDI-t në Formulën 1. Bëhet fjalë për një brand të njohur makinash, pionier dhe novator i teknologjisë”, tha presidenti i Formulës 1, Stefano Domenicali.

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...