Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Bale tërhiqet nga futbolli në moshën 33-vjeçare

Gareth Bale “var këpucët në gozhdë” në moshën 33-vjeçare.

Këtë lajm e ka bërë publik vetë sulmuesi uellsian në një postim në rrjetet sociale, ku thekson se ka ardhur momenti për një tjetër fazë më jetën e tij.

Tërheqja nga futbolli është vendimi më i vështirë që kam marrë në karrierën time. Faleminderit të gjithë ish-klubeve të mi, është momenti për një tjetër fazë në jetën time.”-shkruan Bale.

Për herë të fundit Bale ka luajtur në Amerikë për klubin e Los Angeles FC, ndërsa periudha e artë për sulmuesin ka qenë në kohën kur ishte titullar i padiskutuar i Real Madrid.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Rinovimi i Denzel Dumfries me Interin komplikohet ndjeshëm, teksa palët duket se po shkojnë drejt një divorci në fund të sezonit. Kontrata e holandezit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...