Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

FOTO/ Bayern “hakmerret”, pranë firmës me mbrojtësin e Barcelonës

Bëhet fjalë për talentin 16-vjeçar, Adam Aznou, për të cilin bavarezët fituan garën me rivalët gjermanë të Leipzig, por edhe me Real Madrid.

Mbrojtësi i krahut të majtë ka udhëtuar drejt Mynihut ku do të kryejë vizitat mjekësore dhe më pas do të firmosë kontratën e re me gjigandët gjermanë.

Futbollisti me origjinë marokene është konsideruar si një nga talentet e brezit të tij dhe e ardhmja shihet me shumë perspektivë, me Bayern Munich që sheh te ai cilësitë e duhura për të ardhmen.

Sipas medieve spanjolle, Aznou do të luajë këtë sezon te moshat e bavarezëve, ndërsa nuk përjashtohet mundësia të marrë minuta në Kupë (DFB-Pokal).

Bavarezët i kanë premtuar mbrojtësit se nga edicioni 2023-2024 pritet t’i bashkohet ekipit të parë dhe kjo është arsyeja pse 16-vjeçari ka vendosur të largohet nga Barcelona, pasi katalanasit i kishin bërë me dije se hapësirat për të ishin pothuajse zero.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...