Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kombëtare

FOTO/ Bekim Balaj “ndahet” pas vetëm 5 muajsh nga Ankara Keciorengucu

Bekim Balaj nuk do të jetë më pjesë e klubit të Ankara Keciorengucu.

Eksperienca e sulmuesit të kombëtares shqiptare me skuadrën turke ka zgjatur vetëm pesë muaj, pasi në korrik të 2022-shit Balaj u largua nga Boluspor për t’u bashkuar me ekipin e ri.

Lajmin në fjalë e ka bërë me dije vetë shkodrani përmes një fotoje të postuar në “Insta-Story”, të cilën e ka shoqëruar me një bashkim duarsh, duke nënkuptuar ndërprerjen e bashkëpunimit.

Me ekipin e Ankara Keciorengucu, Balaj numëron 14 paraqitje dhe në to ka realizuar vetëm një gol.

Megjithatë tashmë 31-vjeçari do duhet të shikojë për një destinacion të ri.

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Champions League

Skandal me gjyqtarin Szymon Marciniak, i caktuar për të drejtuar finalen e Champions League mes Manchester City-t dhe Interit, që do të luhet më...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...