Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gjermani

FOTO/ Choupo-Moting rinovon kontratën me Bayern Munich

Eric Choupo-Moting rinovon me një vit plus kontratën me Bayern Munich.

Në një postim në rrjetet sociale klubi bavarez bë me dije se sulmuesi kamerunas do të jetë pjesë e kampionëve në fuqi të Gjermanisë deri në vitin 2024.

LEXO EDHE:

“Ne jemi shumë të lumtur që Eric Maxim Choupo-Moting do të qëndrojë me ne edhe një vit. Ai është një lojtar i fortë, ai ka luajtur shumë mirë vitet e fundit. Në gjysmën e parë të sezonit ai na ndihmoi të plotësojmë boshllëkun që kishim përpara. Ai bëri shumë mirë dhe konfirmoi paraqitjet e tij përsëri këtë vit. Jemi të lumtur që e kemi dhe mund të punojmë me të deri në verën e vitit 2024” – tha Salihamidzic.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...