Futboll

FOTO/ Dëmtohet rëndë Rroca, mesfushori i nënshtrohet operacionit në shpatull

Mesfushori shqiptar që luan për Instanbulspor, Eduart Rroca është dëmtuar dhe si rrjedhojë nga klubi turk bëhet me dije se 28-vjeçari mund të rrijë 4-6 javë jashtë fushës së blertë.

Në një postim në rrjetet sociale klubi turk bën me dije se shqiptari është dëmtuar gjatë stërvitjes ditën e djeshme.

Më tej theksohet se Rroca do duhet t’i nënshtrohet një operacioni në shpatull, ndërsa Instanbulspor i uron shërim sa më të shpejtë.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency