Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

FOTO/ Derbi Inter-Milan, spektakël i tifozëve në “San Siro”

Interi nuk u përmbajt në derbin e zjarrtë të Milanos, duke thyer rivalët e përjetshëm të Milanit me rezultatin e thellë 5-1.

VIDEO/ 2023-shi ngjyroset zikaltër, Interi fiton derbin me ‘manita’

Ky ishte suksesi i pestë radhazi i skuadrës së Inzaghit kundër kuqezinjve në të gjithë kompeticionet.

Atmosfera në “San Siro” ishte fantastike. 75.571 morën pjesën në derbin spektakolar. Ndërkohë që u arkëtuan 6.27 milionë euro.

Lexoni edhe: 

Që është edhe arkëtimi i dytë më i madh në historinë e kampionatit italian të futbollit.

Ultrasit e të dy skuadrave dhuruan “show” me koreografitë e tyre, ndërkohë që në fund pati festë zikaltër dhe zhgënjim kuqezi në stadiumin mitik.

Lajme të tjera

Itali

Victor Osimhen mund të largohet nga Napoli që në janar. Kështu pretendojnë mediat italiane, duke trumbetuar se skandali në lidhje me sulmuesin është temë...

Futboll

Futbolli shqiptar sot është në zi. Është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare legjenda e futbollit tiranas, Osman Mema, një nga përfaqësuesit më të...

Premier League

Nga Aston Villa te Aston Villa. Armando Broja rikthehet në fushë pas plot 287 ditësh, teksa trajneri Pochettino i besoi pak më shumë se...

Futboll

Federata Shqiptare e Futbollit ka arritur një tjetër sukses historik, duke sjellë për herë të parë në Shqipëri finalet e një turneu madhor ndërkombëtar...