Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

FOTO/ Diego Simeone në Napoli, Laurentiis: Kënaqësi të jem këtu me të, Spallettin dhe Maradonën

Trajneri i Atletico Madrid, Diego Simeone ndodhej në stadiumin “Diego Aramando Maradona” për ndeshjen Napoli-Fiorentina, pas së cilës u festua titulli kampion i Seria A.

Presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis ka postuar një foto në rrjetet sociale ku shfaqet me argjentinasin dhe Luciano Spalletti para statujës së Maradonës, ndërsa shkruan: “Sa bukur të jesh bashkë me Spallettin, Cholo dhe Maradonën. Forza Napoli gjithmonë”. 

Lexo edhe:

Lajme të tjera

Itali

Romelu Lukaku nuk është një nga lojtarët e konfirmuar për organikën e sezonit të ardhshëm tek Inter. Sulmuesi belg do të rikthehet në Londër...

Sport

Suedia është bërë vendi i parë në botë që ka regjistruar zyrtarisht seksin si sport. “Si çdo sport tjetër, arritja e rezultateve të dëshiruara...

Merkato

Raphaël Guerreiro e mbylli mes lotësh aventurën 7-vjeçare me Borussia Dortmund. Anësori i majtë portugez, shpresonte të largohej me titull dhe festë, por dëshira...

Featured

Andrea Pirlo rikthehet të luajë futboll në moshën 44-vjeçare. Mediet italiane raportojnë se Pirlo do të luajë në Kings League, pas mbylljes së eksperiencës...