Abissnet Superiore

FOTO/ Dinastia Nuriu vazhdon, një dashuri pa kushte për Tiranën

Futbolli është lojë pasioni, dashuri që rritet vetvetiu duke ndjekur sportin më të dashur të globit. Në rastet më të rralla dashuria vjen e injektuar nga familja, sidomos kur kontributi vjen drejtpërdrejt, nga fusha ose nga zyrat.

Familja Nuriu është simbol i klubit të Tiranës, pasi dihet kontributi i dhënë për bardheblutë. Këtë e kujton më së miri Marlind Nuriu, kampioni më i freskët i Shqipërisë, djali i ish presidentit dhe donatorit të Tiranës Lutfi Nuri në një fotomontazh.

Mbrojtësi i djathtë që luajti titullar në sfidën e fundit ndaj Kukësit sjell në një foto dy momente, medaljen në qafë në Tiranën e pamëshirshme të vitit 1999, atë kohë në krahët e babait të tij Lutit, ashtu si të gjithë e njohin, dhe sot krah për krah me të, por si protagonist i fushës, në një tjetër sezon të dominuar.

Dinastia Nuriu vijon të jetë pranë Tiranës dhe gjithmonë me medaljen në qafe, por mbi të gjitha me dashurinë për ngjyrat bardheblu. Dashuri pa kushte.

Eventet Sportive në SuperSport

Kliko për të komentuar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency