Bundesliga

FOTO/ Dortmund emëron trajnerin e ri, ja kush do e zëvendësojë Rose

Borussia Dortmund ka emëruar Edin Terzic si pasues të trajnerit të shkarkuar Marco Rose, të hënën. 39-vjeçari Terzic ka qenë në krye të Dortmundit si trajner i përkohshëm për më shumë se gjashtë muaj sezonin e kaluar dhe ishte drejtor teknik në klub këtë sezon.

Terzic ka nënshkruar për tre vite me klubin e Bundesligës. Sezonin e kaluar ai ishte asistent i Lucien Favre dhe pas dorëheqjes së tij udhëhoqi skuadrën e Dortmund në fitoren e DFB-Pokal.

Terzic la përshtypje të mirë si drejtor teknik dhe kështu Dortmundi vendosi ta rikthejë sërish në rolin e trajnerit.

“Edin e njeh klubin tonë dhe një pjesë të madhe të ekipit. Ai e di se çfarë rregullimesh duam të bëjmë për t’u ofruar mbështetësve tanë futboll të suksesshëm përsëri”-tha për mediat anëtari i bordit Sebastian Kehl.

Emërimi i Terzic vjen tre ditë pas shkarkimit së Rose nga Dortmundi, pas një sezoni zhgënjyes.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

Ligue 1 2022/2023

PWDLGFGADifPts
1Auxerre
0
0
0
0
0
0
0
0
2Lille
0
0
0
0
0
0
0
0
3Lorient
0
0
0
0
0
0
0
0
4Monaco
0
0
0
0
0
0
0
0
5Nantes
0
0
0
0
0
0
0
0
6Nice
0
0
0
0
0
0
0
0
7PSG
0
0
0
0
0
0
0
0
8Strasbourg
0
0
0
0
0
0
0
0
9Ajaccio
0
0
0
0
0
0
0
0
10Angers SCO
0
0
0
0
0
0
0
0
11Brest
0
0
0
0
0
0
0
0
12Clermont
0
0
0
0
0
0
0
0
13Montpellier
0
0
0
0
0
0
0
0
14Reims
0
0
0
0
0
0
0
0
15Troyes
0
0
0
0
0
0
0
0
16Olympique Marseille
0
0
0
0
0
0
0
0
17Toulouse
0
0
0
0
0
0
0
0
18Lens
0
0
0
0
0
0
0
0
19Rennes
0
0
0
0
0
0
0
0
20Olympique Lyonnais
0
0
0
0
0
0
0
0


To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency