Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

FOTO/ Duhet të mbajë portën të paprekur, portieri i Frosinones ultras “i çmendur” i Inter-it

Inter-Frosinone do ndeshen mbrëmjen e kësaj të djele në kuadër të javës së 12-të të Serie A, sfidë që transmetohet live në “SuperSport 2”.

“Ziklatërit” do të kenë përballë një skuadër e cila vjen në një moment të mirë pas dy fitoresh radhazi, ndërsa trajneri Eusebio Di Francesco i gëzohet edhe formës së mirë së dy lojtarëve me origjinë shqiptare, Marvin Çuni dhe Arijon Ibrahimovic.

Lexo edhe: 

Megjithatë, detaji më i veçantë që është duke qarkulluar në rrjetet sociale është fakti se portieri i Frosinones, Stefano Turati është tifoz i “çmendur” i Interit.

Madje më 24 maj në ndeshjen e Kupës së Italisë ndaj Fiorentinës, sezonin e shkuar, portieri 22-vjeçar ishte duke e ndjekur ndeshjen nga sektori i ultrasve “zikaltër”.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...