Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

FOTO/ Duro rindez debatin: Si ju duken trajnerët shqiptarë në Kosovë?

Trajneri i Lushnjës, Klodian Duro, ka ndezur debat për personat që janë kundër trajnerëve shqiptar në territorin e Kosovës.

Në një postim në rrjetet sociale, Duro ka publikuar një foto me trajnerin Ismet Munishi, të cilin e konsideron si një nga shembujt më të mirë të trajnerëve shqiptarë në Kosovë, si dhe nuk lë pa përmendur emrin e trajnerit e kampionëve të Kosovës, Ilir Dajën që po shkruan historinë me Ballkanin.

Me ikonat që përdor në këtë postim, Klodian Duro e vë theksin te fakti që Kosova dhe Shqipëria janë një.

Ky reagim i Duros ishte si një kundërpërgjigje ndaj Tahir Batatinas, që doli kundër trajnerëve nga Shqipëria në Kosovë.

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...