Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

FOTO/ Egnatia nis punën në merkato, zyrtarizohet afrimi i parë

Pas një sezoni pozitiv, ku fitoi Kupën e Shqipërisë dhe e mbylli kampionatin në vendin e tretë, Egnatia ka nisur punën për skuadrën e sezonit të ardhshëm.

Në një postim në rrjetet sociale rrogozhinasit kanë zyrtarizuar afrimin e parë për merkaton e verës, ndërsa bën me dije se ai është mbrojtësi Stivian Janku, i cili sezonin e fundit ishte pjesë e Bylisit.

Lexo edhe: 

“Stivian Janku është afrimi i parë i klubit për sezonin e ri. Futbollisti ka firmosur kontratën me klubin gjatë ditës së sotme dhe do t’i bashkohet skuadrës në përgatitjet për ndeshjet e Conference League.”-shkruan Egnatia.

Janku u afrua nga rrogozhinasit për të nisur përgatitjet për Conference League, ndërsa ka firmosur me Egnatian një kontratë 2-vjeçare plus një vit shtesë.

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Kombëtare

Shtatori kuqezi sjell një rekord të ri për Shqipërinë edhë në renditjen botërore të FIFA-s. Falë barazimit në Pragë me Çekinë dhe fitores ekzaltuese...