Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

FOTO/ “Erdhe fëmijë e po ikën burrë”, Vllaznia i uron suksese në Bjellorusi Krymit

Finalja e Kupës së Shqipërisë, të cilën Vllaznia e fitoi me rezultatin 2-0 ndaj Laçit, ishte e fundit me fanellën “kuqeblu” për Ardit Krymin.

Mesfushori do të largohet nga Shqipëria, për t’u transferuar te bjellorusët e Shakhtar Soligorsk si lojtar i lirë, pasi i përfundon kontrata me shkodranët.

Në një reagim në rrjetet sociale, Vllaznia ka falenderuar Krymin për kontributin e dhënë këto tetë vite te klubi i tyre.

“8 vjet me Vllazninë, 8 vjet kontribut e sakrificë si pakkush tjetër. 8 vjet dashni pa fund për ngjyrat kuqeblu! Faleminderit për gjithçka që dhe për Vllazninë Ardit Krymi! Suksese në skuadrën tënde të re!”-shkruhet në postimin e Vllaznisë.

 

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Euro 2024

Nedim Bajrami hyri në historinë e Kampionatit Evropian me golin e shënuar ndaj Italisë, në ndeshjen debutuese të Shqipërisë në eventin e futbollit që...