Connect with us

Hi, what are you looking for?

Eredivisie

FOTO/ Eredivisie mbyll sezonin 2022-2023, skuadrat që shkojnë në Europë dhe ato që rrëzohen

Këtë të dielë u mbyll sezoni 2022-2023 i elitës së futbollit në Holandë, Eredivisie, ndërsa u përcaktuan fatet e skuadrave.

Feyenoord siguroi para pak javësh titullin kampion të Eredivisie dhe si rezultat edhe vendin në fazën e grupeve të Champions League, ndërsa këtë javë, ku përballë kishte Vitesse, e mbylli me disfatën 0-1.

Lexo edhe:

PSV Eindhoven e mbylli sezonin në vend të dytë, duke shkuar në kualifikueset e Champions League, teksa këtë të dielë u përball në transfertë me AZ Alkmaar, takim i cili u mbyll me fitoren 1-2.

Ndërsa Ajax i vendit të tretë, e mbylli sfidën me Twente me humbjen 3-1, ndërsa do të konkurrojë në kualifikueset e Europa League.

Rezultatet e javës së 34-ët dhe të fundit të Eredivisie.

Renditja përfundimtare e sezonit 2022-2023 të Eredivisie.

 

 

 

Lajme të tjera

La Liga

Eric Garcia u detyrua të largohej nga Barcelona këtë merkato teksa u transferua te Girona me anë të formulës së huazimit. Pasi debutoi me...

Legjionarët

30 mijë tifozë polakë në stadiumin ‘Wojska Polskiego’ të Varshavës, thërrasin në kor emrin e Ernest Muçit, i cili bëri një 70-minutësh për kornizë...

Kombëtare

Kushtojnë shtrenjtë flakadanët e hedhur në fushë në fillim të ndeshjes me Poloninë nga tifozët kuqezi, duke shkaktuar ndërprerjen e ndeshjes për disa minuta....

Conference League

Ernest Muçi bëhet padyshim protagonisti i mbrëmjes në Conference League, pasi ia doli të shënojë dy herë në ndeshjen e parë në grup mes...