Fun

FOTO/ Ferrari publikon fotot e modelit të ri “296 GT3”, ja kur pritet të dalë në treg

Ferrari është rikthyer në nivele të larta në Formula 1, teksa pas tre garave të para, ka fituar dy me francezin Charles Leclerc, ndërsa konstruktori italian i makinave po punon paralelisht edhe në aspektin komercial.

Kështu prej kohësh ka nisur puna për prodhimin e modelit 296 GT3, që pritet të dalë në treg në fillim të vitit të ardhshëm dhe do të ‘nxjerrë në pension” modelin e vjetër 488 GT3.

E në pritje për ta parë nëpër sallone, konstruktori me qendër në Maranello, ka nxjerrë në qarkullim edhe imazhet e para të makinës, që shumë shpejt do të jetë në treg, ndonëse me një çmim që jo kushdo mund ta çojë ndërmend ta blejë.

Eventet Sportive në SuperSport

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency