Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

FOTO/ “Godbye”, Milan po përgatitet për lamtumirën e madhe të sulmuesit

Zlatan Ibrahimovic do të luajë ndeshjen e fundit me Milanin këtë fundjavë.

“Kuqezinjtë” do të presin në “San Siro” skuadrën e Verona-s, ndërsa të shtunën, klubi ka bërë provat e fundit për lamtumirën e sulmuesit suedez.

Lexo edhe: 

Ibrahimovic u rikthye te Milan më 27 dhjetor 2019 dhe në sezonin e kaluar, 2021-2022 ai triumfoi në Itali duke fituar kampionatin.

Tashmë, 41-vjeç dhe me shumë probleme fizike duket se ka ardhur koha për lamtumirën e fundit, ndërsa nuk dihet nëse Zlatan do të luajë ende apo do të nisë një epokë të re.

Lajme të tjera

Champions League

Me një barazim spektakolar 3-3, Manchester City merr një farë avantazhi ndaj Realit të Madridit, duke qenë se sfidën e kthimit do ta luajë...

Premier League

Armando Broja mund të përdoret nga Chelsea për të balancuar financat, duke u nxjerrë në shitje. Blutë kanë shpenzuar shuma marramendëse në sesionet e...

Champions League

E cilësuar si një finale e parakohshme Real Madrid-Manchester City rezultoi e tillë edhe në aktin e parë çerekfinal të Ligës ss Kampionëve. Në...

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...