Connect with us

Hi, what are you looking for?

Europa League

FOTO/ Grupet e Europa League, Xhaka, Kumbulla, Lushkja dhe Hysaj njihen me kundërshtarët

Gjatë mesditës së ditës së sotme është hedhur për fazën e grupeve të Europa League, me 32 skuadrat që janë njohur me kundërshtarët e tyre.

Në këto ekipe që kanë mundur të shkojnë deri në raundin e grupeve janë edhe skuadrat e katër lojtarëve shqiptarë.

Arsenali, ku luan Granit Xhaka, ka rënë në grupin A së bashku me PSV, Bodo/ Glimt dhe Zurich.

Roma e Marash Kumbullës ndodhet në grupin C, ku kundërshtarë do ketë Ludogorets, Real Betis dhe HJK.

Sheriff Tiraspoli, ku luan Regi Lushkja ka rënë në grupin e E, ku do ketë kundërshtarë shumë të fortë si Manchester United, Real Sociedad dhe Omonia.

Ndërsa Lazio i Elseid Hysaj ka rënë në grupin F së bashku me Feyenoord, Midtjlylland dhe Strum.

Lajme të tjera

Champions League

Manchester City dështoi te penalltitë përballë Realit të Madridit, duke i thënë lamtumirë Champions League. Rrugëtimi i kampionëve në fuqi u mbyll në çerekfinale,...

Eredivisie

Lajm i keq për tifozët e Vitesses, skuadër e Eredivisies. Përmes një njoftimi zyrtar për shtyp, KNVB (d.m.th. Federata Holandeze e Futbollit) njoftoi se...

Featured

Aksionet e familjes Halili te Tirana dalin në shitje. Zyra e Përmbarimit privat Albase ka shpallur daljen në ankand të 66% të aksioneve të...

Lajme

Një thashethem i bujshëm po mbush mediat rozë në Itali, teksa këtë herë protagonistë janë mesfushori amerikan i Juventusit, Weston McKennie dhe motra e...