Featured

FOTO/ Hansi Flick ka një suprizë, thërret në kombëtare talentin që luan në Premier League

Trajneri i kombëtares gjermane, Hansi Flick ka përfshirë Armel Bella-Kotchap për herë të parë në listën e skuadrës që do grumbullohet për Nations League.

Duke folur për këtë risi, tekniku gjerman u shpreh: “Ne duam ta shohim atë në grupim tonë. Ai është zhvilluar mirë”.

Nga mediet gjermane raportohet se tekniku ka diskutuar vazhdimisht në telefon me trajnerin e Southampton, Ralph Hasenhuttl në ditët e fundit, në lidhje me këtë lëvizje.

Mbrojtësi 20-vjeçar kaloi nga Bochum te Southampton këtë verë dhe duket se në Premier League, ashtu si në Bundesliga më parë, po kalon një periudhë të mirë. Deri më tani Armel Bella-Kotchap ka qenë pjese e U-21 të Gjermanisë, ku ka bërë një punë shumë të mirë.

Të Fundit

EVENTET NË SUPERSPORT

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency