Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

FOTO/ “Homoseksualiteti, problem mendor”, ultrasit e Lazios mbështesin ambasadorin

Homoseksualiteti është i ndaluar në Katar, sepse është një problem mendor“, deklaroi tri ditë më parë Khalid Salman, ambasadori i Katarit për Kupën e Botës 2022, që do të zhvillohet në shtetin aziatik në periudhën 20 nëntor-18 dhjetor.

Një deklaratë e tillë ka shkaktuar debate të shumta, teksa është përshëndetur nga ultrasit e Lazios, të njohur për qëndrimet e tyre ultra të djathta. Tifozët e ekipit italian shpalosën një banderolë të madhe në mbështetje të Salman.

Khalid Salman, ultrasit e Lazios janë me ty”, lexohet në mesazhin e popullit bardhekaltër mbrëmjen e djeshme. Ekipi i Maurizio Sarrit fitoi 1-0 ndaj Monzës dhe tani ndan vendin e dytë në Serie A bashkë me kampionët e Milanit.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...