Connect with us

Hi, what are you looking for?

Itali

FOTO/ I mjaftuan 9 gola, Napoli bindet dhe transferon përfundimisht sulmuesin argjentinas

Giovanni Simeone është zyrtarisht një lojtar i Napolit, me kampionët e Italisë që blenë përfundimisht kartonin e tij nga Verona për 12 milionë euro dhe ka firmosur deri në vitin 2026.

Sulmuesi ishte në formë huazimi edicionin e fundit, me 27-vjeçarin i cili shënoi 4 gola në rrugëtimin drejt titullit kampion në Serie A.

Lexo edhe:

Ndërkohë, Simeone gjeti një herë rrugën e rrjetës në Kupën e Italisë dhe 4 herë në Champions League.

Lajme të tjera

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Spanjë

Xavi Hernandez do të largohet nga Barcelona në përfundim të këtij sezoni dhe tashmë presidenti Laporta është duke menduar për zëvendësuesin e trajnerit. Sipas...

Lajme

Joachim Löw, kampion botë në krye të Gjermanisë në Brazil 2014, është pa punë që nga viti 2021, kur u largua nga përfaqësuesja gjermane....

Angli

Trajneri i Brighton, Roberto De Zerbi flet për të ardhmen e tij, e cila është një nga temat më të nxehta të ditëve të...