Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

FOTO/ I pesti francez që fiton “Topin e Artë”, ja kush e ka marrë këtë trofe më parë

Sulmuesi i Real Madrid, Karim Benzema fitoi “Topin e Artë” 2022. 34-vjeçari bëhet kështu francezi i pestë që e fiton këtë trofe.

Para Benzema “Topi i Artë” është fituar nga katër emra të mëdhenj të francez siç janë: Raymond Kopa, Jean-Pierre Papin, Michel Platini dhe Zindedine Zidane.

Ndërsa tashmë listës së katër emrave legjendarë në Francës i është bashkuar edhe ai i Karim Benzema.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...