Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Foto/ Icardi premton se do realizojë dëshirën e vogëlushit që qëndroi 87 orë nën rrënoja

Tërmeti në Turqi ka lënë gjurmë të mëdha dhe kjo situatë nuk ka kaluar pa prekur edhe “botën” e futbollit.

87 orë nën rrënoja e kthyen jetën e tij përmbys, pasi historia e Kadirit të vogël nuk kaloi pa u vënë re nga idhulli i tij, Mauro Icardi.

Kadiri është një tifoz i i Galatasaray-t, djali turk i rrëfeu mjekut që po e kontrollonte pas rikuperimit se donte një fanellë me autograf të sulmuesit argjentinas.

Nuk ka vonuar shumë dhe ka ardhur edhe reagimi i Icardi-t dhe ai ka premtuar fanellën për Kadirin e vogël.

“Kadir i vogël, shpresoj të të shoh së shpejti që të të jap fanellën time dhe të të përqafoj fort.”- shkruan sulmuesi në Instagram.

 

Lajme të tjera

Bundesliga

Union Berlin vijon të jetë në kërkim të një trajneri, për t’iu besuar pankinën pas shkarkimit të zviceranit Urs Fischer, teksa së fundi ka...

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Itali

Pasi përfundoi aventurën me Tottenham sezonin e shkuar, Antonio Conte vijon të shijojë pushimet dhe kohën me familjen. Megjithatë, ashtu siç e ka theksuar...

Serie A

Interi harron Frattesin. Zikaltrit publikuan protokollin e ndeshjes ndaj Juventusit, teksa mesfushori italian nuk figuronte as mes futbollistëve të formacionit dhe as mes atyre...