Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Juventus vazhdon ngjitjen në Seria A, Allegri shpallet trajneri i muajit nëntor

Juventus vazhdon ecurinë pozitive, ndërsa edhe sfidën e dytë të 2023-shit në Seria A e ka mbyllur me fitore.

Skuadra e Allegri-t fitoi me rezultatin 1-0 ndaj Udinese, në takimin e raundit të 17-të, ndërsa golin e fitores vendasit e gjetën vetëm në minutën e 86’, me Danilo-n që i dhuroi avantazhin, njëkohësisht edhe fitoren ekipit të tij.

Pas këtij takimi Juventus ngjitet në vendin e dytë të renditjes së Seria A me 37 pikë, një më shumë se Milan i vendit të tretë, por me këta të fundit që e luajnë të dielën, nesër takimin e javës së 17-të, teksa Udinese qëndron në vend të tetë me 25 pikë.

Ndërkohë për ecurinë pozitive të skuadrës gjatë muajit nëntor, trajneri Allegri është shpallur këtë të shtunë trajneri i muajit të Seria A.

Lajme të tjera

Euro 2024

Pak ditë na ndajnë nga fillimi i Kampionatit Europian, Gjermani 2024 dhe tashmë kanë nisur llogaritë e grupeve përkatëse. Shqipëria ndodhet në Grupin B...

Euro 2024

Gjashtë muaj në Serie A ishin të mjaftueshme për të bindur Interin për të firmosur me Kristjan Asllanin. Organizatori kuqezi spikati e skuadrën e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...

Euro 2024

Futbollisti i kombëtares së Çekisë, Michal Sadilek nuk do të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjet e Euro 2024, dhe arsyeja është e pazakontë!...