Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

FOTO/ Kalon Ederson dhe Drogba, Laporte vendos rekord të ri në Premier League

Mbrojtësi i Manchester Cityt, Aymeric Laporte ka thyer rekordin e Premier League, duke numëruar më shumë pikë se çdo lojtar tjetër në 100 ndeshje të luajtura në elitën e futbollit anglez.

Laporte e arriti këtë shifër pas fitores 2-0 të “citizenëve” ndaj Burnley mbrëmjen e kësaj të shtune. Spanjolli ka kaluar kështu edhe Didier Drogban, Ederson dhe Nemanja Vidic.  27-vjeçari numëron plot 82 fitore dhe 8 barazime, duke grumbulluar 254 pikë.

Laporte kryeson me tetë pikë më shumë se Ederson dhe Drogba që mbanin këtë rekord me 246 pikë të grumbulluara në 100 ndeshje të luajtura.

 

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...