Connect with us

Hi, what are you looking for?

Gossip

FOTO/ Kamionët zbarkojnë në vilën e Ronaldos, nis transferimi i sendeve nga Manchesteri

Pak di të më parë Manchester United zyrtarizoi divorcin para kohe me Cristiano Ronaldon, pasi marrëdhëniet mes palëve ishin prej kohësh të tensionuara.

E ndërkohë që portugezi është i përqendruar te Kupa e Botës në Katar, ku synon të marrë trofeun e shumë-lakmuar, kamionët kanë zbarkuar në vilën e tij në Manchester, për të zhvendosur sendet e tij personale.

Ronaldo jetonte në një vilë luksoze në Manchester, ndërsa sipas mediave britanike, kamionit që do të transportonte makinat personale të portugezit, iu deshën rreth 60 minuta për t’u futur në portën kryesore dhe ngarkuar “bagazhet”.

Nuk dihet ende se cili do të jetë destinacioni i radhës i portugezit, teksa zërat e merkatos konfirmojnë se opsionet kryesore janë Reali i Madridit dhe Bayerni i Mynihut.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...